
3 dolog, amit rosszul tudsz a császármetszés utáni időszakról (X)
Elképesztően sok tévhit kering arról, hogy mit lehet/nem lehet csinálni császármetszés után, a legtöbb pedig a heggel, a testmozgással kapcsolatos. A leggyakoribb félreértéseket szedtük össze.

Császár után a legjobb, ha csak fekszem - NEM!
A császármetszés utáni jó gyógyulás alapja, ha mielőbb végzed a kórházi gyógytornász iránymutatásával a posztoperatív tornákat, a szövődmények megelőzéséért (trombózis, összenövések stb.). Az anyák 87%-a azonban nem találkozik gyógytornásszal kórházi bentléte alatt, így semmilyen iránymutatást nem kap sem a kórházi napokra, sem a későbbiekre.
A hegem kinézete csak attól függ, hogy varr az orvos - NEM!
A genetikai tényezőkön túl függ az idegrendszeri állapotodtól, a táplálkozásodtól, a keringésedtől stb., illetve attól is, hogy időben hallasz-e a hegmasszázs és a császár utáni regeneráló tornák fontosságáról. A sebek leesése után ugyanis ez egy élethosszig tartó feladat, amihez olykor szakember segítségét is érdemes kérned!
Császármetszés után ugyanúgy tornázhatok, edzhetek, mint hüvelyi szülés után - NEM!
A nagy hasi műtét másféle terhelés a szervezetnek, másféle lépcsőkön kell végigmenni ahhoz, hogy biztonsággal vissza tudj térni a mindennapi terheléshez/régi sportodhoz. A hathetes kontroll után sem szabad bármit! Mindig olyan mozgásprogramot, edzést válassz, ami kifejezetten császármetszés utánra való, figyelembe veszi császáros előzményed, van benne has- és hegkezelés és lelki útravaló is a komplexitás jegyében!
Tipp: A Császárvonal teljes hiánypótló Videótára ilyen, nézz szét!
A BMT10 kóddal 10% kedvezményt kapsz!
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Keep smiling! Tudod, hogy ez a set phrase nem egyszerűen annyit jelent, hogy mosolyogj? Hanem azt jelenti, hogy minden körülmények között legyél optimista.