Az ölelés nagyon fontos és szent dolog. Amikor ölelsz, sérthetetlen vagy. Amikor ölelsz, megnyílik a lelked, és befogadja a másikét. Nem lehet úgy ölelni, hogy közben bezárod a kapukat, a kulcsokat meg jó szorosan a markodban tartod. Ez nem így működik.
A cím a gyermekek testi-lelki egészségére utal, ugyanis a mai rohanó világban egyre nehezebb okostelefonoktól, internettől, tartósítószerektől és egyéb „finomságoktól” mentes környezetet biztosítani gyermekeink számára.
Elárulunk Nektek minden olyan dolgot az újszülött kisbabáról, amit a kórházban sem mondtak el, és a könyvek, kiadványok sem készítettek fel rá. Mindent tudsz már a szülésről (lehet, hogy már meg is tapasztaltad), a szoptatásról, az álmatlan éjszakákról.
Vannak olyan betegségek, amiket nem tudunk elkerülni még a legnagyobb elővigyázatosság mellett sem. A nátha előbb-utóbb biztosan eléri a kisbabákat is, ezért jó, ha előre felkészülünk arra, hogyan tudjuk a szenvedéseit csökkenteni, komfortérzetét javítani.
Gyermekeknél gyakori az ételallergia. Van olyan, ami idővel elmúlik, viszont olyan is akad, ami egész életén át kíséri. Mindenképpen kellemetlen, akkor is, ha csak pár évig tart. Így a legtöbb szülő arra törekszik, hogy megelőzze az allergiát.
Amikor a baba köhög, két okból is szörnyen érezzük magunkat. Egyrészt rossz hallgatni, ahogy kicsikénk szenved, másrészt pedig őt is nagyon zavarja, aminek hangot is ad sírás formájában, éjjel-nappal.
A kicsik szobájának berendezése mindig nagy dilemma, hiszen szeretnénk, ha a sajátjuknak éreznék a helyiséget, legyen szó egy, vagy több gyerekről. Körbejártuk, milyen lehetőségekből válogathatunk.
Megszületett a kisbabád, és még nincs ötleted, hogy milyen közös programokat találj ki, ami egyszerre készségfejlesztő és boldog perceket is biztosít? Ez a feladat különösen az első néhány hónapban okoz fejtörést.
Egy gyerek érkezésével sok dolog átalakul a családban és a lakásban egyaránt, ezen fontos változások közé tartozik az is, hogy a kicsi számára biztonságos hellyé varázsoljuk otthonunkat, ahol nem érheti semmi baj. Összegyűjtöttük, hogy mi az, amire különösen ügyelnünk kell.
A gyermekek nagyon szeretnek olyan dolgokat a kezükbe venni, amelyek nem kimondottan arra készültek, hogy 1-2 éves csemeték játszanak velük. Sokszor ez nem akadály, mert az adott tárgy teljesen ártalmatlan, előfordul azonban az is, hogy veszélyt rejt magában a „játékszer”.
Amikor a kislányom világra jött, egyből szerelembe estem. Naphosszat bámultam a gyönyörű szemeibe, és nem tudtam betelni vele.
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő